Святий Гауденцій

Замок у Брешії

Замок у Брешії

Святий Гауденцій помер у 410 році у місті Брешія, Італія. Був єпископом Брешії з 387 по 410 рік, є автором багатьох листів та проповідей.

Гауденцій був наступником святого Філастрія, у якого він навчався. Коли у 387 році помер Філастрій, то віруючі Брешії обрали Гауденція своїм єпископом. Після смерті Філастрія Гауденцій здійснив паломництво до Єрусалиму. Жителі Брешії присягнули не приймати іншого єпископа, крім Гауденція, що змусило Гауденція повернутися до Брешії проти своєї волі. Східні єпископи також погрожували йому позбавленням євхаристійного спілкування, якщо він не підкориться рішенню народу. Із свого паломництва до Палестини Гауденцій привіз мощі святого Іоанна Хрестителя, апостолів, сорока мучеників Севастійських і сорока мучеників Кесарійських.

У 387 році Гауденція був висвячений єпископом Амвросієм Медіоланським. Гауденцій був другом Іоанна Золотоуста, з яким познайомився в Антіохії. У 405 році Гауденцій був у складі папської делегаціїЄ, яку направив папа римський Інокентій І для захисту Іоана Золотоуста від візантійського імператора Флавія Аркадія, який звинуватив Іоана Золотоуста в єресі і відправив його на заслання. На початку своєї подорожі вони були схоплені в Афінах і відправлені до Константинополя на кораблі без їжі та пиття. Їм не дозволили увійти до Константинополя і вони висадилися на берег у Фракії. Делегація була ув’язнена. Під час зустрічі з Аттиком Константинопольським, який замінив Іоанна Золотоуста на єпископській кафедрі, той намагався підкупити папську делегацію. Через деякий час делегація була відправлена назад до Італії, причому на кораблі, який був непридатний для плавання у відкритому морі. Незважаючи на невдалу місію папської делегації, Іоанн Золотоуст направив лист Гауденцію, в якому подякував за докладені зусилля в справі виправдання його діяльності. Християнський письменник і учень Іоанна Золотоуста Паладій Єленопольский у своєму творі “Діалог” описав цю подорож Гауденція до Візантії.

Гауденцій написав 21 богословський трактат, багато проповідей, 10 з яких збеерглося. Його великодні проповіді були записані на прохання одного з міщан Брешії, який через хворобу не міг бути присутнім на його проповідях у храмі. Мощі Гауденція зберігаються у Брешії в соборі Сан-Джованні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine + 9 =