Прощі

Італія, держава Ватикан, собор Святого ПетраВівтар на місці могили св.ап.Петра – археологічні дослідження виявили під вівтарем собору могилу св.Петра і його мощі. Спис Лонгина – спис, яким римський солдат Лонгин, який потім прийняв християнство, пробив бік Ісуса на Хресті. Плат Вероніки – нерукотворне зображення Ісуса Христа, яке залишилося, коли Вероніка обтерла Спасителю обличчя, коли він ішов на страту. У 2000 році у Римі та Ватикані проходив католицький Всесвітній день молоді, зараз це святкування проходить щорічно у різних країнах світу.

Папа Франциск на Різдвяній Месі у Ватикані

Папа Франциск на Різдвяній Месі у Ватикані

Італія, м.РимЛатеранський Собор носить титул “Головної церкви” і стоїть вище за всі храми світу, навіть за собор св.Петра, про що свідчить напис над входом: “найсвятіша Латеранська церква, всіх церков міста і світу матір і голова”. Головною реліквією храму вважається “Святі сходи” – сходи, які привезені св.Оленою з Єрусалима і походить з палацу Пилата, по цих сходах Ісус Христос йшов на судилище перед роп’яттям. Також у соборі у срібних релікваріях зберігаються голови апостолів Петра і Павла. Також є частина Ризи Богородиці і частина губки зі слідами крові, з якої напоїли Спасителя оцтом при розп’ятті.“Животворящий Хрест” – частина хреста, на якому був розп’ятий Спаситель, базиліка “Святого Хреста в Єрусалимі”тут же зберігається Цвях, яким був прибитий Ісус до хреста та Табличка із написом “Ісус Назарянин Цар Іудейський”, яку римський солдат прибив до хреста. Колона бичування – колона, до якої був прив’язаний Ісус Христос під час бичування, базиліка Санта-Прасседе. Мощі святого мученика Лонгина – римський сотник, який пробив бік Ісуса на хресті і згодом сторожував його могилу, був свідком воскресіння, храм святого Августина. Вериги св.Петра – ланцюги, якими був скований апостол при арешті, церква Сан-П’єтро-ін-Вінколі.

Італія. Плащаниця, у яку був загорнутий Христос у могилі (Туринська Плащаниця) , справжність реліквії підтвердили численні наукові дослідження, катедральний собор Івана Хрестителя, м.Турин. “Залізна корона” – корона німецьких та французьких імператорів, основа якої – залізний обруч, перекований з цвяха розп’яття, катедральний собор Івана Хрестителя, м.Монц. “Священна чаша” – претендує на звання “Чаші Грааля”, “Блюдо святого Івана Хрестителя“, собор Святого Лоренцо, м.Генуя. Мощі св.Джузеппе Москаті у храмі Джезу Нуово, м.Неаполь, подивіться фільм у російському перекладі “Джузеппе Москати – исцеляющая любовь”. Мощі 800 мучеників Отранто, мощі 800 страчених місцевих жителів у 1480 році, які відмовилися прийняти іслам, м.ОтрантоМогила Маркантоніо Брагадіна, захисника кіпрського порту Фамагуста, закатованого османами у 1571 р., храм Джезу Нуово, м.НеапольПлат Вероніки, можливо це нерукотворне зображення відрізняється тим, що зберігається у соборі Святого Петра у Ватикані, що було утворено внаслідок воскресіння у могилі Ісуса, ця реліквія, її історія і походження вимагають подальших досліджень, базиліка Святого Обличчя у м.МанопелоМандиліон – нерукотворне зображення Ісуса, яке за переказом Ісус відправив своїм учнем Тадеєм правителю міста Едесса Абгару, зберігається у вірменський церкві апостола Варфоломея, м.Генуя. Пояс Пресвятої Богородиці, кафедральний собор м.ПратоМощі св.апостола Фоми, базиліка св.Фоми, м.ОртонаМощі св.Миколаям.Венеція (церква Георгія на острові Лідо) та м.Барі(церква Миколи Чудотворця). Будинок Богородиці, базиліка Санта-Каза, м.Лоретто.

МальтаМогила Жан Парізо де ла Валетта, великого магістра Мальтійського ордену св.Іоанна, який переміг у битві проти осман, відомій під назвою “Велика облога Мальти” у 1565 р. Ла Валетт похований у храмі Богоматері Перемог у м.Валетта.

Сударіум з Ов'єдо - полотно, яким було огорнуте обличчя Ісуса Христа

Сударіум з Ов’єдо – полотно, яким було огорнуте обличчя Ісуса Христа

ІспаніяГарабандал. У селі Сан-Себастьян-де-Гарабандал за твердженнями чотирьох школярок з 1961 по 1965 рр. їм з’являвся спершу архангел Михаїл, потім і Божа Мати, тому це місце стало місцем масового паломництва. Сударіум з Ов’єдо – полотно, яким витирали лице Спасителя на хресті і згодом ним була огорнута голова Ісуса Христа в могилі, справжність реліквії підтвердили численні наукові дослідження, катедральний собор св.Сальвадора, м.Ов’єдо. “Чаша Грааля” у катедральному соборі Святої Марії, м.Валенсія – чаша “Останньої Вечері” Ісуса Христа. За переказами, могли бути дві чаші, які претендують на звання “Грааль” – одна була пов’язана з першим причастям, в іншу могли збирати кров, яка лилася з розп’ятого Спасителя. Так можна пояснити існування двох “Чаш Грааля” – у Валенсії та у Генуї. Мощі св.апостола Якова, собор св.Якова, м.Сантьяго-де-Компостела.

НімеччинаХітон Христа, “срібна туніка”, “хітон без шва”, одяг, в якому Ісус Христос був перед розп’яттям, мощі св.Олени (матері імператора Костянтина),ланцюги, яким був скований апостол Петро собор св.Петра, сандалія апостола Андрія і цвях, яким був розп’ятий апостол Андрій м.Трір. Мощі св.Пауліна та 7000 трірських мучеників, собор св.Пауліна, м.Трір. В бенедиктинському монастирі, абатстві св.Матвія у м.Трір є мощі апостола Матвія. В місті Ахен у Палацовій каплиці зберігаються туніка (плаття) Діви Маріїпелени, якими Марія пеленала маленького Ісуса, рушник, на який поклали голову св.Іоанна Хрестителя,набедренна пов’язка Ісуса Христа. Лентіон (полотенце Гопода), який Він підпоясався перед тим, як умити ноги учням на Тайній Вечері, сіндон і судар – тканини, які приймали участь у похованні Ісуса, собор св.Корнілія, м.Ахен. Частина скатертини, на якій здійснювалася Таємна Вечеря, частина Багряниці Христової,уламки посуду з Таємної вечері, частини одягу Діви Марії та євангеліста Іоанна, Глахабадський монастир, м.МенхегладбахМощі трьох волхвів, катедральний собор м.КельнМочі св. мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії, монастир в м.Ешо. У місті Прюм зберігається сандалія Ісуса Христа.

АвстріяСерце Станіслава Потоцького, який загинув 1683 р. у битві під Віднем, поховано у каплиці Капуцинів, м.Відень, тіло було поховано у Колегіальному Костелі Непорочного Зачаття Діви Марії у м.Станіслав. Спис Лонгина – зберігається у Хофбурзькому палаці у м.Відень. Очевидно, спис більше пов’язаний з Цвяхом Розп’яття, з якого спис був перекований, дійсно Спис Лонгина зберігається у м.Ватикан. Копія цього віденьського списа є у м.Краків. Також у палаці у Відні зберігається найбільша із збережених частин Хреста, на якому був розп’ятий Ісус Христос. Частинки Хреста зберігаються в Австрії, Вірменії, Бельгії, Німеччині, Греції, Грузії, Ізраїлі, Іспанії, Італії, Кіпрі, Латвії, Росії, Україні, Франції і Чорногорії. У 2006 році частина Животворящого Хреста була доставлена на орбіту Землі.

ГреціяГора Афон – зосередження 20 православних монастирів Константинопольського патріархату, офіційна назва – “Автономна монаша держава Святої Гори”, одне із найсвятіших місць для православних, вважається земною “Територією Богородиці”. У монастирі Ватопед зберігається частина Пояса Богородиці.Родос – фортеця рицарів св.Іоанна, які витримали облогу османів у 1480 році та шестимісячну облогу 1522 року, яка завершилася почесною капітуляцією.Лепанто – місце перемоги християнського флоту у битві проти османських кораблів у 1571 р.

ПортугаліяФатіма. Всесвітньовідомий центр паломництва. У 1917 році в Фатімі відбулося об’явлення Пресвятої Богородиці. На території міста розташований один із найбільших Санктуарії Діви Марії у світі. Святі покровителі – Радісна Діва Марія та св.Антоній Падуанський. До складу Санктуарію архітектурного комплексу входять: Молитовна площа, Мала каплиця Об’явлення Богородиці (відома також, як Мала каплиця (Capelinha) або Каплиця Об’явлення), Базиліка Діви Марії Вервиці Фатімської, Колонада, Будинок Діви Марії з гори Кармель та Будинок Страждальної Діви Марії, Комплекс церкви Пресвятої Трійці та інші. Серед пам’яток Фатіми, що не входять до складу Санктуарія, варто відзначити Місця об’явлення Ангела Миру, Будинок Франціско та Жасінти, Будинок Люсії, Будинок-музей Алджустрела, Valinhos (місце 4-го об’явлення), Парафіяльна церква (розташована за 2 км від Санктуарія) тощо.

Плат Богородиці у Шартрі

Плат Богородиці у Шартрі

ФранціяТезе – міжнародна християнська екуменічна спільнота із села Тезе. Спільнота заснована у 1940 році братом Роже. Спільнота Тезе є важливим екуменічним центром для християнського паломництва, яке привертає тисячі молодих людей. Уже протягом багатьох років, молодь відвідує село Тезе у Франції. Найбільше паломників прибуває літом, а також на Великдень. Щотижневі міжнародні зустрічі молоді (віком 17-35 років) — пріоритет спільноти. Вони включають спілкування у малих групах на євенгельські теми та спільну молитву. Протягом тридцяти останніх років у кінці року проводиться масова спільна зустріч молоді в одному із великих міст Європи. Головна ціль цих зустрічей — дати змогу молодим людям зустріти Новий рік разом. Лурд. Лурд набув світової слави після того, як розійшлася чутка, що в його околицях відбулося об’явлення Діви Марії 14-річній селянській дівчині Бернадеті Субіру, в місці об’явлення почало бити джерело. Після чотирирічних досліджень спеціальною комісією, у 1933-му році визнала Лурд як місце непояснимих наукою чудес, а Бернадету, яка померла на 54-році життя, проголосила в соборі св. Петра в Римі святою. З 1858-го року, коли в Лурді зафіксовано перше видіння, до нині сталося понад 8000 різних чудес. У Лурді є Українська церква. Терновий вінець Спасителя, частинка Хреста і цвях від розп’яття зберігається у соборі Нотр Дам, м.Париж, 70 шипів від вінця перебувають у різних храмах світу. Голова Іоанна Хрестителя, є ще місця, які мають відношення до святині, а саме Сан-Сільвестро-ін-Капіте у Римі, мечеть Омеядів в м.Дамаск, Гандзасарський монастир, Вірменія, Велика Лавра на Афоні, але дослідження 1958 року підтвердили, що справжня голова Іоанна Хрестителя зберігається у Соборі Амьєнської Богоматері, м.Амьєн. Шартр, Плат Богородиці.

Боснія і ГерцеговинаМеджугор’є. Відоме місце паломництва, щорічно сюди здійснюють паломництво біля одного мільйона християн різних конфесій. Тут у 1981 році чотирьом дітям з’явилася Діва Марія.

Росія. Частина Туніки Ісуса Христа, яку забрали римські кати, Успенський собор, м.Москва. Частини туніки також зберігаються у містах Ярославль таСанкт-Петербург. Частина пояса Богородиці у храмі Ілії Пророка, м.Москва, також частинка цієї реліквії зберігається у Казанському соборі м.Санкт-Петербург, уМоскві зберігається частина Ризи Богородиці.

СловаччинаЛітманова, гора Звір. На схілі гори Звір, на відстані чотири кілометри від села Літманова, з 1990 по 1995 роки з’являлася Пресвята Богородиці. На місці, де зараз стоїть каплиця, був будиночок з лавкою, на якій сиділа Богородиця. У ста метрах від каплиці є джерело питної води, яку благословила Діва Марія.

Ясна Гора в Ченстоховій

Ясна Гора в Ченстоховій

ПольщаУ місті Ченстохова, у монастирі на Ясній Горі, зберігається ікона Ченстоховської Божої Матері. За переказами, її намалював на дошках від стола євангеліст Лука. За переказами ікона з І ст. зберігалася у містечку Пелла, потім імператриця Олена у ІV ст. перевезла її до Константинополя. У ХІІІ ст. галицький король Лев Данилович перевіз її до міста Белз, у ХІV ст. сілезький князь Владислав Опольський перевіз її спершу до Львова, потім до Ясногорського монастиря отців-паулінів у Ченстохові, де вона зберігається донині. На обличчі Богоматері сліди від ударів шаблею, які вона отримала у XV ст., коли монастир був пограбований гуситами. Католики вшановують ікону 26 серпня, православні – 19 березня і 9 вересня. В Україні в м.Гошів є копія Ченстоховської ікони і називається “Цариця Карпат”. Меч Святого Петра – меч, яким святий Петро відрубав вуху рабу первосвященника, музей архідіоцеза м.ПознаньСпис Лонгина – кафедральний собор, м.Краків, очевидно є копією віденського списа.

Бельгія. У Базиліці Святої Крові у м.Брюгге, у Нижній капеллі зберігається Чаша із Кров’ю Христа, її утотожнюють з Чашею Грааля.

Туреччина. Падіння Константинополя 1453 року, Храм Святої Софії, було перетворено на мечеть а саме місто було перейменовано на Стамбул, тепер це музей. У храмі Святої Феодосії останній візантійський імператор Костянтин ХІ Драгаш, який героїчно загинув при обороні міста.

Ізраїль. Місця, пов’язані з народженням, діяльністю, смертю та Воскресінням Ісуса Христа.

ГрузіяАнчійський Спас – ікона, якимось чином пов’язана з нерукотворним образом Спасителя Мадиліоном, зберігається у державному музеї мистецтв ум.Тбілісі. Можливо, святиня пов’язана з Керамідіоном – нерукотворне зображення Христа на глиняній черепиці, яке мало здатність залишати “копії” на інших предметах, зараз Керамідіон втрачено. У церкві Влахернської Божої Мателі зберігаються реліквії – риза і частина пояса Пресвятої Богородиці, мощі Святих Георгія та Іоанна, кисть святої Марини, частина губки, з якої випив оцет Ісус Христос на розп’ятті. У Маглійському храмі у Грузії можливо зберіється цвях від розп’яття.

ВірменіяСпис ЛонгінаЕчміадзінський монастир, вважається справжнім, але очевидно справжній спис є у Ватикані, історія цієї святині, яка очевидно займає важливе місце у християнстві, потребує подальшого дослідження.

ЧорногоріяПрава рука Іоанна Хрестителя – рука, яку поставив Іоанн Хреститель на голову Ісуса при хрещенні, зберігається у Цетинському монастирі. На руці немає двох пальців – мізинець зберігається в музеї в Стамбулі, безіменний палець – в італійському місті Сієна.

Мексика

Нерукотворне зображення Матері Божої Гваделупської – ікона, сповнена загадок, оскільки не можуть визначити, як вона була створена, також в очах при збільшенні в 2500 разів зауважили портретні зображення людей, ікона має температуру людського тіла і пульсує з частотою биття серця дитини в лоні матері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − 9 =