Сайти про Туринську Плащаницю і веб-сторінки зі зв’язаними частинами

  1. Web-сайт “Туринская Плащаница. SHROUD.SHM.RU. Російською мовою. Российский центр Туринской Плащаницы” (http://www.shm.ru/shroud.com) . Автором є відомий російський сіндолог А. Бєляков. Бєляков має розробки з ранньої історії Плащаниці і досліджує утворення зображення з точки зору фізики. Автор неодноразово публікувався у різних Інтернет-виданнях. Сайт у даний час у розробці і містить кілька статей самого Бєлякова і одне джерело – промову рефендарія Григорія з нагоди переносу у Константинопіль едеського образу в 944 році. Алєксандр розробив структуру сайту і запрошує до його розширення усіх дослідників Туринської Плащаниці. Матеріали сайту явно православного спрямування, хоч написані професійно, з використанням досягнень світової сіндологічної науки. На жаль, зараз сайт не існує, оскільки він ліквідований, а всі матеріали з нього перенесені на сайт Российский центр Туринской Плащаницы Сретенского монастыря (http://www.pravoslavie.ru/sretmon/turin/index.htm).
  2. Загадка Туринской плащаницы (http://www.shroud.­orthodoxy.ru/index.htm). Російською мовою. Сайт православного спрямування. Містить матеріали як російських авторів, так і переклади зарубіжних вчених. Цікавою є електронна версія книги диякона Вячеслава Сінєльнікова “Тайна Библии”, у якій знаходимо розділ, присвячений Туринській Плащаниці. Сайт орієнтується у своїх перекладних статтях на сайт The Shroud of Turin Website і містить багато посилань на це джерело. Це найповніший Інтернет-ресурс з Туринської Плащаниці російською мовою. Сайт уже за назвою вказує на православне спрямування, хоч науковість статей зберігається; деякі статті і одна книга, що міститься на сайті, має суто релігійний характер.
  3. Российский центр Туринской Плащаницы
    Дослідник Плащаниці протоієрей Глєб Калєда

    Дослідник Плащаниці протоієрей Глєб Калєда

    (http://www.pravoslavie.ru/sretmon/turin/index.htm). Сайт розміщений на сторінці Сретенского монастиря. Сайт має науковий характер. Побудований у вигляді переліку статей та повідомлень, на які можна перейти за допомогою гіперпосилань.

  4. The Shroud of Turin Website (http://www.shroud.com). Сайт англомовний. Засновник – Баррі Шворц, учасник дослідження 1978 року STURP, був офіційним фотографом STURP. Мета сайту, як пише автор – щоб кожен міг для себе визначити, що являє собою Туринська Плащаниця. Щоб досягти цієї головної мети сайту, Баррі Шворц створив універсальний ресурс. На сайті є десятки статей, як правило, наукового змісту. Багато статей проілюстровані. Також є лінки (гіперпосилання) до інших ресурсів і пошукових систем. Сайт періодично поновлюється, ведуться прямі репортажі з сіндологічних конференцій і симпозіумів. Максимально досягається об’єктивний виклад матеріалу – вільно подаються погляди різних спрямувань. Також сайт співпрацює зі службою Amazon.com та іншими комерційними структурами, які займаються комерцією в мережі. Так що можна придбати різноманітні матеріали, що стосуються Плащаниці, за допомогою Інтернету. З квітня 1996 року, коли був створений сайт, по 25 листопада 1999 року його відвідало 418 500 осіб, тобто понад 300 чоловік щодня. Сайт є основним Інтернет-ресурсом Плащаниці. Він максимально об’єктивний, містить матеріали і лінки як неоавтентичного, так і скептичного спрямування. Хоч автор стоїть на позиціях автентичності.
  5. Council for the Study of The Shroud of Turin (CSST) (http://dmi-www.mc.duke.edu/shroud/default.htm). Англійською мовою. CSST було засновано д-ром Дюкського універститету Аланом Венджером. Містить довідковий матеріал з радіовуглецевого датування, Сударіум (Плащаниця) Ов’єдо, з інших тем. Дуже цікавими є рухомі зображення movies (невеликі відеоролики) і підбірка фотографій з досліджень CSST. На сайті в основному з використанням графіки доводиться автентичність Плащаниці.
  6. The Holy Shroud Guild Home Page (http://www.shroud.org). Англійською мовою. Засновники Гільдії Святої Плащаниці – оо. Адам Оттербейн, Франціс Філас, Петер Рінальді. Організація допомагала STURP у дослідженнях 1978 року. Це найстаріша сіндологічна організація у Сполучених Штатах. Сайт містить декілька наукових статей, а найголовніше – велику галерею цінних фотографій. Сайт проавтентичного спрямування.
  7. The Holy Shroud in VRML (http://www.polito.it/~mchiesa/­sindone/shroud/shroud1.html). Англійською мовою. Туринська Плащаниця у тривимірному просторі. За допомогою спеціальної програми є можливість розглядати обличчя з Плащаниці у вигляді рельєфного зображення, яке можна вільно обертати.
  8. Children Sermons: The Shroud of Turin (http://childrensermons.com/­shroud/default.htm?42,14). Англійською мовою. Красивий сайт, що створений Джимом Керліном і його сім’єю. Містить коротку історію Плащаниці. Розрахований на дітей, тому зроблений яскраво і докладно. Містить лінки на інші Інтернет-ресурси Плащаниці. Для наукового розгляду не представляє інтересу, але цікавий як окремий ресурс з Плащаниці.
  9. Shroud of Turin Educational Project Website (http://www.shroud­2000.com). Сайт Расса Брелта, засновника даного навчального проекту для студентів університетів і коледжів. Мета даного проекту – сприяти через лекції, відео, вебсайт незалежному науковому вивченню, поширенню знань про Плащаницю. Даний сайт енциклопедичного характеру, у якому стисло подаються усі сторони вивчення Плащаниці з використанням найновіших досліджень, публікацій. Тому, незважаючи на невеликий об’єм статей, вони досить змістовні, оскільки мають історіографічно-джерелознавчий характер. Вони не містять просторових висвітлень тих чи інших питань, але добре показують стан їх вивчення у сучасній науці.
  10. The Everlasting Covenant Shroud of Turin Page (http://www.everlasting.org/Shroud.htm). Англійською мовою. Заснований д‑ром Кеннетом і Мері Стівенсон, що були учасниками групи STURP і брали участь у дослідженнях 1978 року. Важливим є розділ FAQ (Frequently Asked Questions) (Запитання, що трапляються найчастіше), де даються запитання з важливих питань із сіндології.
  11. Turin Shroud Center of Colorado Website (http://www.shroudofturin.com). Вебсайт Колорадського центру Туринської Плащаниці, що був заснований д‑ром Джоном Джексоном та Ребеккою Джексон. Д-р Джексон був співзасновником STURP, команди, що проводила перші грунтовні наукові дослідження Плащаниці. На сайті містяться чудові статті, посилання та фотографії, що стосуються Плащаниці.
  12. The Sceptical Shroud of Turin Website (http://humanist.net/­skeptical/shroud.html). Сама назва свідчить про те, що на сайті міститься багато інформації, яка заперечує автентичність Плащаниці. Сам сайт є достить цінним ресурсом. На противагу сайту Баррі Шворца The Shroud of Turin Website, він є основним ресурсом скептичного спрямування. Лінки цього сайту дають можливість переглянути інші скептичні ресурси мережі. На сайті міститься багато інформації з науковою полемікою. Але у достатній мірі і статті та лінки неоавтентичного спрямування, що робить сайт об’єктивним. На першій сторінці зазначається, що цей сайт містить дані, які доводять, що Туринська Плащаниця є середньовічним артефактом і підробкою. Сайт заснував Стівен Шейферсман, науковий і технічний консультант Комітету для наукового вивчення надприродніх явищ (CSICOP).
  13. Shroud Lirey-Chambery-Turin Home Page (http://www.petech.ac.za/shroud). Вебсайт д-ра Ніколаса Аллена, який прийшов до висновку, що Плащаниця може бути фотографією, що була зробленою у ХІІІ ст.(?) Представлено багато ілюстрованих статей, що містять його теорії та методи, які, на його думку, були вжиті для утворення зображення на Плащаниці.
  14. McCrone Research Institute Shroud of Turin Page (http://www.mcri.org/Shroud.html). Сайт скептичного спрямування. Заснований визначним мікроскопістом Волтером МакКроном. На сайті містяться статті, у яких стверджується, що Плащаниця є витвором митця. Також на сайті розміщені фотографії, які підтверджують припущення МакКрона.
  15. Archdiocese of Turin Website (La Sindone – Official web site) (http://sindone.torino.chiesacattolica.it/welcome.htm). Заснований у січні 1997 року. Сайт дублюється чотирма мовами – італійською, англійською, французькою, іспанською. Назва свідчить, що це офіційний сайт Туринської Плащаниці. Він створений і підтримується туринським архієпископством. Тобто джерело католицького спрямування. Сайт досить інформативний. На ньому подається інформація про саму Плащаницю, її історію, новини. Для науковця має значення заява папи Іоанна-Павла ІІ, зроблена під час візиту у Турин 24 травня 1999 року. Також є невелика бібліографія, іконографічні і джерелознавчі екскурси. Сайт добре проілюстрований і яскраво оформлений, корисний своєю лаконічністю й інформативністю, але ресурс розрахований не на науковця, а на широке коло зацікавлених, насамперед з числа віруючих. Для наукової роботи цінними є історичні довідки та опис пошкоджень Плащаниці в історичному контексті.
  16. The Centro Espanol de Sindologna (C.E.S) (http://www.ctv.es/USERS/linteum/). Сайт подається чотирма мовами – англійською, іспанською, італійською і французькою. Іспанський центр сіндології. Центр був заснований 18 грудня 1987 року Мануелою Корсіні. Сайт описує діяльність самого центру і подає статтю про Сударіум (Плащаницю) Ов’єдо – невеликий шматок полотна, що зберігається в іспанському місті Ов’єдо, який покривав обличчя Ісуса Христа після його смерті. Дана стаття проілюстрована. Це і вся інформація, яка є у сайті.
  17. Centro Internazionale di Sindonologia (International Center of Sindology) (http://www.di.unito.it/sindon). Дві мови – італійська й англійська. Центр видає журнал SINDON і організовує міжнародні конгреси, останній з яких відбувався у червні 1998 року. На сайті подаються чотири статті – про Міжнародний центр сіндології, про музей Плащаниці, хронологія і дослідження. Усі матеріали довідкового характеру, але вони висловлюють точку зору організації з деяких питань і тим цінні. Є декілька тривимірних зображень частин Туринської Плащаниці.
  18. Collegamento pro Sindone Home Page (http://space.tin.it/­scienza/bachm/INDEX2.HTM). Двомовний – англійською й італійською. Створений Мауріціо Марінеллі. Містить багато статей, лінки до інших ресурсів, пояснення до зображення Плащаниці. Також цінною є історія Плащаниці, що добре проілюстрована, і бере свій початок з І століття нашої ери. Дана історія містить посилання на відповідні джерела, що особливо важливо для дослідження раннього періоду в історії полотна. Також міститься стаття Баррі Шворца The Role of The Internet in The Future of Shroud Research (Роль Інтернету у майбутніх дослідженнях Плащаниці), яка є особливо актуальною для даної роботи.
  19. Centro Mexicano De Sindologia Website (http://www.sabanasanta.org.mx). Іспанською мовою. Утворений найбільшою сіндологічною організацією Мексики. Незабаром буде розширений та продубльований англійською мовою.
  20. Montre-Nous Ton Visage (Show Us Your Face) Website (http://asso.itbs.fr/mntv). Французькою мовою. Сайт створений однією з найголовніших сіндологічних організацій Франції. Висвітлюються усі проблеми Туринської Плащаниці, включаючи теологічні, наукові та історичні.
  21. La Sindone di Torino (http://www.geocities.com/Athens/Delphi/9077). Італійською мовою. Сайт створений Маріано Томатісом. На сайті дискутуються проблеми ранньої історії Плащаниці, подаються огляди наукових досліджень реліквії.
  22. Całun Turyński (http://www.calun.org). Польською мовою. На сайті розміщено декілька книг про Туринську Плащаницю, які подані повністю. Окрім того, існують розділи – Преса католицька про Плащаницю, Преса світська про Плащаницю, Книжки і періодика.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − 10 =