Фатіма та три таємниці

Діти та Пречиста МатиФатіма – Португальське місто, розміщене ближче до центру країни, в окрузі Сантарен муніципалітету Оурен. Фатіма є адміністративним центром фрегезії Фатіма. Це місто – паломницький центр всесвітнього значення, оскільки на цьому місці в 1917 році з’явилася Діва Марія, де повідала трьом дітям таємниці, згодом було споруджено Маріїнський санктуарій, який є чи не найбільшим у світі. Покровителями Фатіми є Радісна Діва Марія та святий Антоній Падуанський. 

Contents

Історія, географія, економіка

Назва міста походить від арабського імені Фатіма. Це, за легендою, була принцеса, яка одружилася з християнським лицарем, прийняла християнство, отримавши християнське ім’ я Оріяна. Подружня пара отримала в подарунок місто, яке отримало назву Оряана, тепер Оурен, до муніципалітету якого входть Фатіма. Уперше місто згадується в 1568 році.

Фатіма розміщена у передгірській місцевості, висота над рівнем моря біля 300 метрів, літо жарке, тут сухо, однак опадів достатньо для ведення сільського господарства. Від Лісабона – 130 кілометрів, найближче велике місто – Лейрія на відстані 27 кілометрів.

До об’явлення у 1915 році Фатіма, яка була адміністративним центром фрегезії, нараховувала біля 20 поселень. До Фатіми відносилася і місцевість Кова да Ірія була безлюдною кам’янистою місцевістю у двох кілометрах від Алджустрели. Сім’я Люсії, якій з’явилася там Діва Марія використовували власну ділянку у Кова да Ірія для городництва та випасали овець.

Після того, як тут почали будували Санктуарій Діви Марії, це місце стало забудовуватися, і у 1977 році села фрегезії були об’єднані у містечко Фатіма, яке у 1997 році стало містом, до складу якого входять багато колишніх сіл. На початоку ХХ століття у Фатімі було менш як 2000 осіб, а на початку ХХІ століття – майже 12 тисяч жителів.

Санктуарій та площа

В Фатімі переробляють дерево, обробляють мармур, багато фермерів, багато населення зайняте в сфері послуг, оскільки релігійний туризм вимагає великої уваги. Фатіму щорічно відвідує до п’яти мільйонів паломників – з понад ста країн всього світу. Крамниці, готелі, ресторани дають людям роботу та надходження до бюджету міста.

Санктуарій Діви Марії Фатімської (або Діви Марії Вервиці Фатімської) складається з Молитовної Площі, Малої каплиці Об’явлення Богородиці, Будинка Діви Марії з ізраїльської гори Кармель, Базиліки Діви Марії Вервиці Фатіімської, Колонади, Комплексу церкви Пресвятої Трійці, Будинка Страждальної Діви Марії та багатьох інших архітектурних елементів, що належать, а також не належать до Санктуарію (Будинок Франсіско та Жасінти, будино Люсії, Місце об’явлення Ангела Миру).

Об’явлення

Публікація перших двох таємниць

З 1915 по 1917 роки у Фатімі багато разів об’являлася Діви Марії.  Протягом півроку з 13 травня до 13 жовтня 1917 року Пречиста Діва шість разів з’являлася дітям Люсії, Жасінті та Франціско. Пророцтва, які передала Матір Божа 13 липня 1917 року є “Трьома таємницями Фатіми”. Сестра Люсія і в подальшому, з 1925 по 1943 року мала багато видінь Ісуса Христа та Діви Марії.

Пам'ятник Люсії, Франсіско та ЖасінтіДовший час таємниці залишалися таємницями, однак дві з них були опубліковані 31 серпня 1941 року в документі, над яким працювала свідок об’явлення Люсія. Єпископ Жозе да Сільва, який попросив Люсію розкрити таємницю, спитав про третє повідомлення, однак це пророцтво було записано Люсією у 1944 році, воно пробуло у нерозкритому конверті до 1960 року, опубліковано в 2000 році. Зараз таємниці опубліковані на офіційному ватикнскьому сайті.

Богородиця попросила не розкривати таємниці, однак Франциско помирає в 1919 році, Жасінта – в 1920 році, Люсія тепер одна знає, що говорила Марія, їй продовжує з’являтися Марія з Ісусом. Свята Люсія прийняла чернечі обітниці, і в монастирі зберігала мовчання відносно таємниць. Однак у 1927 році її сповідник наказав розповісти про таємницю, в об’явленні Ісус Христос дозволив відкрити частину об’явленого, і в 1935 році було завершено рукопис Люсії, який відомий як І Спогад. У цьому спогаді вона описує життя Жасінти, тіло якої при ексгумації в 1935 році виявилося нетлінним.

На прохання єпископа Лейрії у 1937 році Люсія написала ІІ Спогад, у якому йдеться про об’явлення Діви Марії та Ангела Миру. У 1941 році готувалося до перевидання спогади про Жасінту, Люсії було запропоновано доповнити її. Доповненнями були дві перши таємниці Фатіми, вони стали частиною ІІІ Спогаду. Потім книгу було доповнено історією всіх появ, що стало причиною видання наприкінці 1941 року ІV Спогаду, який містив всю інформацію, яку могла здати Люсія, окрім третьої Таємниці.

Третя таємниця

Об'явлення Діви МаріїВ 1943 році Люсія важко захворіла, тому почала писати третю Таємницю. Це їй давалося дуже важко, зробила це тільки на початку 1944 року після дозволу Богородиці, що їй з’явилася. Текст був запечатаний в конверті, оскільки Люсія не бажала негайно розголошувати таємницю до своєї смерті або до 1960 року.

Третю таємницю просили розголосити декілька разів, проте Жозе да Сільва, який тримав в себе конверт, відмовлявся це робити. Однак у 1957 році запечатаний конверт був доставлений Папів Пію ІІ. В 1960 році вміст конверту був прочитаний Папою Іваном ХХІІІ та його помічниками, однак текст оприлюднений не був. Наступні понтифіки також не наважувались публікувати третю Таємницю, дозвіл на оприлюднння дав тільки Іван Павло ІІ, що і було зроблено у 2000 році. Зараз всі три таємниці є на сайті Ватикану.

Зміст таємниць

У першій Таємниці описується пекло, це видіння було миттєвим, діти були повними жахіття, однак Богородиця обіцяла забрати дітей на Небо і Люсія з Жасінтою і Франциско заспокоїлися.

Перше видіння

 

У другій частині Таємниці йдеться про необхідність вшанування Непорочного Серця Марії, закінчення І Світової війни, велику роль Росії, яка може бути присвяченою, про Другу світову війну та загрозу поширення комуністичних та інших нелюдських ідей по світу.

Друга таємниця

У третій частині йдеться про майбутні переслідування християн, замах на Папу Римського.

Третя таємниця

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × three =